You are currently viewing 7 medali w 5. Mistrzostwach Europy

7 medali w 5. Mistrzostwach Europy

Bardzo dobry start w Mistrzostwach Europy zaliczyli reprezentanci Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.  Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali. Złoty medal w kumite wywalczył Jakub Woźny, srebrne medale w kata zdobyły Oliwia Wojtas i Nikola Jaśkiewicz. Na najniższym miejscy podium w kumite stanęli Wojciech Rychel, Stanisław Stachula, Nikola Jaśkiewicz i Oliwia Wojtas. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom ładnych walk i bardzo wysokiego poziomu sportowego. W zawodach uczestniczyli również Alicja Brzyska, Aleksandra Koszałka, Filip Baran, Gabriela i Laura Wanat.

Na pochwałę zasługują wszyscy nasi zawodnicy, a w szczególności Oliwia która po raz pierwszy jako seniorka brała udział w tak dużej i poważnej imprezie i z tak świetnym rezultatem.

Oliwia na podium w kata

W dnach 12-13 listopada 2022 roku w Dębicy odbyły się V Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate organizacji World Kyokushin Budokai. W mistrzostwach brało udział 620 zawodników z 17 krajów Belgii, Czech, Grecji, Francji, Hiszpanii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Włoch i Polski.

Oliwia na podium w kumite

Nikola na 2 miejscu podium w kata

Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate, World Kyokushin Budokai Poland i dębicki Klub Karate Kyokushin „Bushido” kierowany przez shihan Tomasza Mendoń. Na turnieju obecni byli prezydent światowej organizacji WKB Kancho Pedro Roiz, członkowie komitetu międzynarodowego WKB – Shihan Daniel Sanchez z Hiszpanii i Sergiei Vsevolodov z Ukrainy. Oficjalne otwarcie Mistrzostw Europy rozpoczęło odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali: Burmistrz Miasta Dębica Pan Mariusz Szewczyk, Prezes Leżajskiego Klubu Pan Mirosław Hołda i Prezydent WKB Kancho Pedro Roiz, który otworzył turniej. Podczas tej ceremonii wręczono zdobyte w ostatnim czasie czarne pasy oraz pamiątkowe statuetki dla oficjalnych gości turnieju. Podobnie jak wszystkie turnieje organizowane przez WKB, te mistrzostwa były również otwarte dla zawodników ze wszystkich organizacji karate kontaktowego. Pierwszy dzień zawodów zakończył się wręczeniem nagród zwycięzcą we wszystkich kategoriach kata. Drugi dzień był dniem walk finałowych w konkurencji kumite wszystkich kategorii wagowych i wiekowych. Walki finałowe rozgrywane na głównej macie miały specjalną oprawę artystyczną i wzbudziły wiele emocji wśród gości turnieju. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Można było zobaczyć bardzo dużo ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu utytułowanych zawodniczek i zawodników.

Nasi zawodnicy na podium

Składamy Gratulacje wszystkim zawodnikom za ładne walki, hart ducha walki i nieustępliwość!