You are currently viewing Mistrzostwa Europy w Hiszpanii

Mistrzostwa Europy w Hiszpanii

Rewelacyjny start zaliczyła ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, która  zdobyła  dwa złote i dwa srebrne medale!
 
W dniu 23 marca 2019r. w Hiszpańskiej Lorce, z udziałem 380 zawodników reprezentujących 21 państw odbyły się 3-cie wagowe Mistrzostwa Europy organizacji World Kyokushin Budokai. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym zarówno w kata jak i kumite. Można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych i byłych mistrzów Świata i Europy. Walki odbywały się według japońskich pełno kontaktowych przepisów Karate Kyokushin. Dwa razy zagrał „Mazurek Dąbrowskiego” dla naszych zawodników, którzy wyśmienicie zaprezentowali  się zdobywając zarówno w kata jak i w kumie złote medale. Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 14-15 lat  -50 kg, i srebrny w konkurencji kata. Natalia Kondeusz zdobyła złoto w konkurencji kata seniorek, a na drugim miejscu podium zakończył rywalizację Mikołaj Sroka zdobywając srebrny medal w kategorii junior 12-13 lat  -40 kg.
 
Trener Shihan Dariusz Burda:
Jestem dumny ze swoich podopiecznych, to napawa optymizmem, te Mistrzostwa Europy były kwalifikacjami i bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 19-20 października w Santiago de Chile (Chile) i w których zamierzamy uczestniczyć. Trenujemy dalej i szukamy sponsorów  (ludzi dobrej woli) by można było zrealizować ten cel.
 
Tym razem poza strefą medalową znalazła się naszego czołowa zawodniczka klubu, wielokrotna mistrzyni Polski – Julia Żak, która przegrała przez wskazanie sędziów z utytułowaną Julie Lamarre (Kanada). Nie powiodło się też również Mateuszowi i Dominikowi  Nerom, którzy po przegraniu swoich pierwszych pojedynków odpadli z dalszej rywalizacji. Kierownikiem ekipy i sekundantem naszych zawodników był Shihan Dariusz Burda.
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych występów i życzymy dalszych sukcesów. Udział w mistrzostwach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta Leżajsk, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna i Powiatu Leżajskiego.
Jeszcze raz Wielkie Gratulacje!
 
 
 

Galeria w przygotowaniu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest