You are currently viewing Mistrzostwa Europy WKB w Leżajsku

Mistrzostwa Europy WKB w Leżajsku

W dniach 11-12 grudnia 2021 w Leżajsku, w hali Zespołu Szkół Licealnych odbyły się 4. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin World Kyokushin Budokai (WKB). W zawodach uczestniczyło 512 karateka z 15 krajów tj.: Białorusi, Hiszpanii, Francji, Izraela, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski.

Organizatorem Mistrzostw był World Kyokushin Budokai Poland i Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. Sędzią głównym był sensei Tomasz Mendoń z Dębicy. Oficjalnego otwarcia ME dokonał Prezydent WKB Kancho Pedro Roiz w asyście Burmistrza Miasta Leżajsk Pana Ireneusza Stefańskiego. 

W trakcie otwarcia ME wysłuchano hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, który odśpiewał zespół Meritum z Leżajska. Patronat honorowy nad zawodami objęli Ambasada Japonii w Polsce, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki i Starosta Powiatu Leżajskiego.

Ze względów sanitarnych spowodowanych pandemią postanowiono zawody podzielić na trzy tury.

Rywalizację dla wszystkich grup rozpoczynano konkurencją kata. Wszystkie walki odbywały się na 3 tatami zaś finały seniorów na podeście przy zaciemnionym świetle. Nie było ograniczenia siły kopnięć i uderzeń, a służby medyczne odnotowały tylko drobne urazy, które w sporcie kontaktowym są normalnością. Najliczniejszą grupą zawodników byli reprezentanci z Polski i Ukrainy. Walki we wszystkich kategoriach odbywały się wg pełnych, japońskich, przepisach knock down kyokushin czyli z możliwością stosowania wszystkich kopnięć.

Zawodnicy Leżajskiego klubu KYOKUSHIN KARATE zdobyli 3 medale.

Najlepiej z naszej ekipy wypadła Oliwia Wojtas zdobywając srebro w Kumite i Kata.

Najmłodsza zawodniczka naszego klubu Nikola Jaśkiewicz zakończyła rywalizację w konkurencji kata na trzecim miejscu podium.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego.

Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego leżajskich mistrzostw, a w szczególności do leżajskich władz samorządowych regionu Miasta Leżajsk, Powiatu Leżajskiego, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Gminy Leżajsk oraz Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku, sponsorów, działaczom LKKK, obsłudze porządkowej i medycznej.    

                                                          

Mistrzostwa zostały zorganizowane z pomocą Urzędu Miasta Leżajsk, Starostwa Powiatu Leżajskiego, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Urządu Gminy Leżajsk, ZSL Chrobry w Leżajsku, Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie, Centrum Bankietowo – Hotelowego „Perła” w Leżajsku. Zakładu Gospodarki Komunalnej w Leżajsku, Banku Spółdzielczego w Leżajsku, Szkółki Roślin Ozdobnych Dąbek, PCH Agrohurt S.A. i Parku Przemysłowego Gminy Leżajsk – za co serdecznie dziękujemy.

FOTORELACJA