You are currently viewing Obóz w Dojo Stara Wieś

Obóz w Dojo Stara Wieś

Zakończyło się niezwykle udane i pełene dobrej energii ogólnopolskie zgrupowanie organizacji World Kyokushin Budokai Poland, w którym uczestniczyło 25 członków Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Obóz odbył się w dniach 11-13 grudnia br.  w Europejskim Centrum Budo „Dojo Stara Wieś”.

Oprócz zawodników z naszego klubu w zgrupowaniu wzięli udział również trenerzy shihan Dariusz Burda, sensei Adam Tokarz, Artur Wziąka i Paweł Szalewicz. Cały obóz poświęcony był nauce walki w pełnym kontakcie oraz przygotowaniem zawodników od egzaminu na stopnie dan i kyu. Podczas obozu nasi zawodnicy oraz trenerzy brali udział w warsztatach z psychologi sportu prowadzone przez psychologa sensei Malwinę Jerzak. Warsztaty dla trenerów inspirowane były książką „Poradnik Pozytywnego Trenera”. Głównym tematcm dla zawodników były techniki budowania sportowej pewności siebie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzorową dyscyplinę i zaangażowanie na zajęciach.

W zgrupowaniu uczestniczyli również członkowie klubów z Bielska Białej, Góry Kalwarii, Józefowa, Radomia i Zielonki.

Europejskie Centrum Budo Stara Wieś to położony w malowniczej scenerii Przedborskiego Parku Krajobrazowego ośrodek zaprojektowany zgodnie z kanonem architektury japońskiej. Dojo Stara Wieś jest unikatowym na skalę światową obiektem zrealizowanym zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest to największy na świecie ośrodek przeznaczony do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Ponadto z możliwości wszechstronnego treningu oraz klimatem i filozofią japońskich sztuk walki. 

 

Udział w obozie ekipy naszego klubu został umożliwiony między innymi z dotacji otrzymanej z Miasta Leżajsk oraz Starostwa Powiatowego w Leżajsku – za co serdecznie dziękujemy.