You are currently viewing Mistrzostwa Makroregionu w Dukli

Mistrzostwa Makroregionu w Dukli

Bardzo dobry występ i 10 medali naszych zawodników w Dukli na Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. 

5 marca 2022 w Hali MOSiR w Dukli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem około 240 zawodników z 35 klubów. Rywalizacja rozgrywała się w blisko 40 kategoriach kumite i kata na 3 matach z udziałem 31 sędziów. Otwarcia mistrzostw dokonali Wice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Wice Burmistrz Łukasz Piróg. Organizatorem mistrzostw był sensei Marek Sawczuk z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

10 medali zdobytych w tych zawodach to wspaniały wynik, biorąc pod uwagę bardzo mocną obsadę w każdej kategorii wiekowo-wagowej oraz walki, które odbywały się na wysokim poziomie oraz udział tylko 12 zawodników z LKKK.

♦ Oliwia Wojtas złoto w kata i srebro w kumite,

♦ Wojciech Rychel złoto w kumite,

♦ Michał Kuryś srebro w kata i brąz w kumite,

♦ Maja Żuraw brąz w kumite,

♦ Nikola Jaśkiewicz brąz w kata,

♦ Stanisław Stachula brąz w kumite,

♦ Filip Baran brąz w kumite,

♦ Julia Wołoszyn brąz w kumite,

W turnieju uczestniczyli również Gabrysia Wanat, Krzysztof Moskot, Iga Perlak, Aleksandr Koszałka oraz trener Shihan Dariusz Burda.

 

Zawodnikom gratulujemy bardzo dobrych występów i życzymy dalszych sukcesów.  Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Powiatu Leżajskiego za co serdecznie dziękujemy.