Next slide

Zawodnicy

ZAWODNICY MEDALIŚCI

Najważniejsze osiągnięcia zawodników naszego Klubu w 2018r.

2018 rok był bardzo dobrym  sezonem  sportowym jak i organizacyjnym   Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Przez cały rok reprezentanci naszego klubu prezentowali bardzo wysoki poziom zdobywając medale i tytuły na najważniejszych turniejach karate w Polsce i Europie. Nasi zawodnicy uczestniczyli w turniejach, zgrupowaniach i obozach karate oraz wydarzeniach karate rangi Mistrzostw Polski, Europy oraz w Pucharze Polski i Europy. W sumie w 16 turniejach i zawodach karate zdobyliśmy łącznie 158 medali, w tym 68 złotych, 49 srebrnych i 41 brązowych.

7-8 kwietnia w Erewaniu/Armenia na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin organizacji IFK: złoty medal zdobyła Oliwia Wojtas w kategorii juniorek 12-13 lat.

21 kwietnia w Limanowej podczas 45 Mistrzostw Polski Kyokushin PZK, złoty medal zdobyła Julia Żak w kategorii seniorek–60kg.

12 maja w Krakowie na V Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin PZK, złoty medal wywalczyła Juli Żak, a srebrny Izabela Dec.

19-20 maja w Łańcucie na Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin organizacji WKB, Natalia Kondeusz zdobyła złoty medal w kumite juniorek -60 kg i srebrny w kata, Julia Żak – srebrny medal w kumite seniorek -60 kg, Emilia Paszek – srebrny medal w kumite juniorek 12-13 lat -45 kg, Anna Szczuka – brązowy medal w kumite juniorek 16-17 lat -60 kg i brąz w kata, Oliwia Wojtas – brązowy medal w kumite juniorek 14-15 lat -50 kg i srebrny w kata.

20 października w Tarnowskich Górach na Mistrzostwach Polski Kyokushin Juniorów Młodszych PZK, brązowy medal zdobyła Oliwia Wojtas w kumite juniorek 14-15 lat -50 kg.

10 listopada w Ełku na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców PZK, Natalia Kondeusz zdobyła złoty medal i w kategorii Młodzieżowiec U21 do 65 kg, Julia Żak, Anna Szczuka, Hubert Fleszar i Kewin Maczuga w swoich kategoriach wiekowo wagowych wywalczyli brązowe medale.

24-25 listopada w Warszawie na Pucharze Europy w Karate Kyokushin, Oliwia Wojtas wywalczyła złoto w kumite i w kata, Natalia Kondeusz zdobyła złoty medal w kumite i srebrny w kata, Julia Żak złoto w kumite, a Anna Szczuka swój start w kumite zakończyła na drugim miejscu.

8 grudnia 2018 w Szczecinku na Pucharze Polski PZK, Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w kumite i srebrny w kata, Mikołaj Złotek zdobył złoty medal w kumite, a Anna Szczuka i Kewin Maczuga swój start w kumite zakończyła na trzecim miejscu.

Do największych osiągnięć drużynowych w 2018r. należy zaliczyć zdobycie:

• 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców  w Ełku
  • 2 miejsce w Pucharze Polski w Szczecinku

Osiągnięcia Klubu 2017r.

Zawodnicy naszego klubu startowali w 19 turniejach i zawodach karate, na których zdobyliśmy łącznie 176 medali, w tym 56 złotych, 50 srebrnych i 70 brązowych.
Do najważniejszych osiągnięć indywidualnych w 2017r. należy zaliczyć zdobycie:

• 1 medalu na Mistrzostwach Europy KWU w Berlinie,
  • 3 medali w Pucharze Europy w Barcelonie,
  • 11 medali na Mistrzostwach Europy WKB w Rzeszowie,
  • 2 medali na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Koszalinie,
  • 1 medalu na Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie,
W tym miejscu warto wymienić nasze złote medalistki Mistrzostw Europy: Oliwię Wojtas i Magdalenę Zielińską oraz zdobywców Pucharu Europy Mateusza Nera, Annę Szczukę jak również Julię Żak złotą medalistkę Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Do największych osiągnięć drużynowych w 2017r. należy zaliczyć zdobycie:

• 2  miejsca w XIX Mistrzostwach Podkarpacia w Krośnie,
  • 4 miejsca w XXVIII Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Koszalinie,

Osiągnięcia Klubu 2016r.

W 2016 roku uczestniczyliśmy 27 turniejach i zawodach karate, w których nasz dorobek to: 242 medale w tym: 77 złotych, 74 srebrnych i 91 brązowych. Do najważniejszych osiągnięć indywidualnych w 2016r. należy zaliczyć zdobycie: