You are currently viewing Mistrzostwa Europy w Hiszpanii

Mistrzostwa Europy w Hiszpanii

500 zawodników 23 kraje z całej Europy – nasi zawodnicy nie zawiedli, zabieramy do Polski 2 srebrne medale.

W dniu 6 maja 2023 r. w Barcelona/Sabadell w Hiszpanii odbyły się 6 Mistrzostwa Europy World Kyokushin Budokai (WKB) juniorów i dorosłych. W turnieju wzięło udział 500 zawodników z 23 krajów.  Na tym wydarzeniu nie zabrakło również ekipy z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.

Mistrzostwa Europy w karate World Kyokushin Budokai w Katalonii już za nami. Możemy pochwalić się dwoma srebrnymi medalami, które wywalczyli Stanisław Stachula i Wojciech Rychel. Po czterech pojedynkach Staszek wywalczył tytuł wicemistrza w 6. wagowych Mistrzostwach Europy. W pierwszej walce po dwuminutowej dogrywce wygrał z zawodnikiem z Ruminii. W drugim pojedynku po dogrywce pokonał zawodnika z Hiszpanii, a w trzecim swoim starciu wygrał z zawodnikiem z Polski. W finale przegrał przez wskazanie sędziów z aktualnym Mistrzem Polski.  Wojtek wolnym losem wszedł do ćwierćfinału, w drugiej walce pokonał Hiszpana, a w trzecim pojedynku uległ zawodnikowi z Polski notabene ubiegłorocznemu Mistrzowi Europy. Mniej szczęścia miała Aleksandra Koszałka, przegrywając pierwszą walkę po kontrowersyjnym werdykcie sędziów z zawodniczką z Ukrainy. Kierownikiem naszego wyjazdu był Shihan Dariusz Burda.

Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, Powiatu Leżajskiego i Miasta Leżajsk za pomoc w realizacji naszych celów.