You are currently viewing Mistrzostwa Podkarpacia 2023

Mistrzostwa Podkarpacia 2023

Wracamy z Mistrzostw Podkarpacia z tarczą – 5 pierwszych, jedno drugie i 3 trzecie miejsca! Tylko dwie zawodniczki bez medalu.W dniu 25 marca, w Dębickim Domu Sportu zostały rozegrane XXV Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży.

Zawody pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka zorganizował Dębicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Adama Szelę. W mistrzostwach wzięło udział 269 zawodników z 24 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Leżajski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 11 zawodników. Bardzo dobrze  zaprezentowali się nasi zawodnicy. Pierwsze miejsca w kumite zajęli: Hubert Bęben, Stanisław Stachula oraz Julia Wołoszyn na trzecim miejscu podium stanęli: Filip Baran, Hubert Zygmunt i Krzysztof Moskot. Z rywalizacji o podium po ładnych walkach odpadły Aleksandra Koszałka, Alicja Brzyska i debiutantka Zuzanna Golec.W konkurencji kata złote medale zdobyli – Nikola Jaśkiewicz i Michał Kuryś, zaś srebrny medal przypadł Aleksandrze Kaszałce. Opiekunem naszych zawodników był shihan Dariusz Burda.

Klasyfikacja drużynowa:
1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 77 pkt.
2. Dębicki Klub Kyokushin Karate 41 pkt.
3. Leżajski Klub Kyokushin Karate 31 pkt.

Udział w zawodach został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz z Powiatu Leżajskiego.