You are currently viewing Mistrzostwo Europy dla Nikoli

Mistrzostwo Europy dla Nikoli

W dniach 16-18.06.2023r. w Białymstoku odbyły się I Mistrzostwa Europy Karate I.K.O Nakamura. W zawodach uczestniczyło 350 reprezentantów z Algierii, Łotwy, Holandii, Izraela, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Polski. Organizatorem mistrzostw był Sport Club Karate Białystok kierowany przez Shihan Piotra Sawickiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych mistrzostwach nasi zawodnicy, którzy wywalczyli jeden złoty, srebrny i brązowy medal. Mistrzostwo Europy i złoty medal w konkurencji kata zdobyła Nikola Jaśkiewicz. Nasza zawodniczka w pięknym stylu pokonała swoje konkurentki zdobywając swój pierwszy tytuł mistrzowski na imprezie tej rangi. Warto tutaj przytoczyć, że Nikola w tym roku stawała na najwyższym podium w Mistrzostwach Polski i Podkarpacia oraz że w ubiegłym roku zdobyła dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy WKB.

Pierwsze miejsce Jaśkiewicz Nikola

Srebrnym medalem może pochwalić się Oliwia Wojtas, która jako seniorka sięgnęła po to trofeum w konkurencji kata. Oliwia zaliczyła też bardzo dobry start w walce pełno-kontaktowej. W półfinale dominowała nad swoja przeciwniczką i w ostatnich sekundach pojedynku moment nieuwagi odebrał naszej zawodniczce brązowy medal.

Drugie miejsce Wojtas Oliwia

Na trzecim miejscu podium stanął Michał Kuryś zdobywając tym samym swój pierwszy upragniony brązowy medal na Mistrzostwach Europy w konkurencji kata.

Trzecie miejsce Kuryś Michał

W zawodach z naszego klubu uczestniczyli również, tym razem bez sukcesów – Julia Wołoszyn, Jakub Woźny i Aleksandra Koszałka. Kierownikiem ekipy był Shihan Dariusz Burda, a sekundantem Paweł Wołoszyn.

Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Powiatu Leżajskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna za co serdecznie dziękujemy.