You are currently viewing Srebro i brąz dla Oliwii

Srebro i brąz dla Oliwii

Bardzo dobry i udany start w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin zaliczyła Oliwia Wojtas, która wywalczyła srebrny medal w konkurencji kata i brązowy w kumite juniorek -55 kg.

Kategoria kata juniorek była najbardziej liczną osobową konkurencją w całym turnieju. W kumite Oliwia w wyrównanej walce o finał przegrała nieznacznie ze zwyciężczynią całej kategorii przez wskazanie sędziego maty. Wcześniej w ładnym stylu wygrała dwie walki i to pozwoliło jej stanąć na 3 miejscu podium.  Sekundantem był shihan Dariusz Burda.

28 listopada 2021 w Hali Sportowo widowiskowej MOSiR w Radzyminie z udziałem 218 zawodników z 77 klubów odbyły się XXXII Mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów 16-17 lat. W ceremonii otwarcia MP uczestniczyli: Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Prezes PZ Karate Maciej Sokołowski. Organizatorem mistrzostw był MKS Kyokushin Karate Radzymin kierowany przez shihan Tomasza Lenkiewicza zaś sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak.