You are currently viewing Zawody karate w Brzostku

Zawody karate w Brzostku

24 czerwca 2023 odbył się Otwarty Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek. W zawodach wzięło udział około 120 młodych karateków z 11 klubów karate.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. Z dobrej strony pokazali się młodzi adepci naszego klubu, którzy wywalczyli 9 pucharów. Najlepiej z naszej sześcioosobowej ekipy zaprezentował się Hubert Zygmunt, który zarówno w kata jak i kumite stawał na najwyższym podium i zdobył tytuł najlepszego zawodnik całego turnieju. Jakub Woźny wywalczył 1 miejsce w kumite, 2 miejsce w kata, a Haliniak Jan i Haliniak Franciszek zakończyli rywalizację na 2 miejscach w kumite. Nikola Jaśkiewicz 1 miejsce w kata, 3 miejsce w kumite, a Alicja Brzyska 2 miejsce w kumite. Turniej pod patronatem medialnym Telewizji Brzostek zorganizował sensei Robert Kolbusz i Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate w Brzostku z pomocą Urzędu Miasta i MOSiR w Brzostku. Udział ekipy w zawodach został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz z Powiatu Leżajskiego.