You are currently viewing Mistrzostwo Polski i złoty medal dla Nikoli

Mistrzostwo Polski i złoty medal dla Nikoli

W sobotę 15 kwietnia br. w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego (PZKK). Zawody pod patronatem Zarządu PZKK i Burmistrza Miasta Limanowa zgromadziły 330 reprezentantów z 61 klubów stylu Kyokushin.

Znakomicie w tych mistrzostwach zaprezentowały się zawodniczki naszego klubu zdobywając trzy medale. Najlepszy swój życiowy start zaliczyła Nikola Jaśkiewicz, która trenuje w leżajskiej sekcji karate. Nikola zdobyła złoty medal w konkurencji kata młodziczek 12-13 lat. Julia Wołoszyn wywalczyła srebrny medal w konkurencji kumite juniorek 55-65 kg., zaś Aleksandra Koszałka brązowy w kumite juniorek -55 kg.

Z ekipy męskiej najlepiej zaprezentował się Michał Kuryś, który po wygraniu dwóch rund w konkurencji kata ostatecznie zajął czwarte miejsce. Pozostali nasi zawodnicy odpadli z rywalizacji po przegranych swoich pierwszych pojedynków.

Kierownikiem ekipy był shihan Dariusz Burda, a w mistrzostwach uczestniczyli również Wojciech Rychel, Stanisław Stachula, Filip Baran i Hubert Bęben. Udział w zawodach został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz z Powiatu Leżajskiego.