You are currently viewing 11th Polish Open WKB Galizia Cup

11th Polish Open WKB Galizia Cup

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

30 września br. w hali sportowej ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku po raz odbył się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin 11th Polish Open WKB Galizia Cup.

Galizia Cup to już nasz 11 międzynarodowy turniej karate, który rozkręciliśmy w Leżajsku. Organizacja zawodów jak i sama rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Można było zobaczyć wiele ciekawych, efektownych i widowiskowych walk w wykonaniu karateków karate kontaktowego z federacji Karate Kyokushin: WKB, NAKAMURA, IFK, KAN. 

Turniej odbywał się w konkurencji kumite i kata (dla chłopców i dziewcząt- bez podziału na wiek). Na matach tatami swoje umiejętności prezentowało 217 zawodników z Łotwy, Ukrainy i Polski z takich miejscowości jak: Bielsko Biała, Lublin, Limanowa, Góra Kalwaria, Zator, Kraków, Oświęcim, Gorzyce, Warszawa, Józefów pod Warszawą, Radomsko, Sanok, Przemyśl, Ropczyce, Brzostek, Inowrocław, Rudnik nad Sanem, Nowa Sarzyna, Rzeszów, Salaspils, Użgorod i Leżajsk. Sędzią głównym był Shihan Sławomir Dubiel Bielska Białej, a sędzią technicznym Sensei Tomasz Rajda z Zatoru. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Prezes Leżajskiego Klubu Pana Mirosława Hołda. Turniej objęty był patronatem Burmistrza Miasta Leżajsk i Starosty Leżajskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego Klubu, zdobywając 20 miejsc punktowanych co w efekcie końcowym uplasowało LKKK na czwartym miejscu drużynowym. Poza podium tym razem Hubert Bęben i Filip Baran. Sekundantem naszej ekipy był Sensei Bogdan Bogdanowicz. 

Miejsca naszych zawodników

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego leżajskich sobotnich zawodów, a w szczególności do  Zarządu Klubu, działaczy, obsługi medycznej, sympatyków, kibiców i władz samorządowych regionu. Turniej został zorganizowany z pomocą Urzędu Miejskiego w Leżajsku – „Za co serdecznie dziękujemy”.

Zdjęcia z dekoracji

Wyniki