You are currently viewing Turniej karate w Limanowej

Turniej karate w Limanowej

• Post author:
  • Post category:Aktualności

Udany start zawodników naszego klubu w turnieju karate IKO Nakamura Polish Open 2022. Wracamy z Limanowej z 6 pucharami – jak na 8 zawodników to bardzo dobry wynik.

22 października w Limanowej odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin pod nazwą IKO Nakamura Polish Open. W zawodach, które zorganizował Limanowski Klub Karate kierowany przez shihan Zbigniewa Golińskiego, wzięło udział blisko 400 karateka z 42 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Sędzią głównym był shihan Mariusz Godoś z Opola zaś technicznym BC WKB Poland shihan Sławomir Dubiel z Bielska Białej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKKK w tym turnieju. Pierwsze miejsca w kumite zajęli: Wojciech Rychel, Aleksandra Koszałka i Alicja Brzyska. Na trzecim miejscu podium stanęli: Stanisław Stachula, Nikola Jaśkiewicz i dodatkowo brąz w kata zdobył Wojciech Rychel. Z rywalizacji o podium po ładnych walkach odpadli: Filip Barn, Hubert Bęben oraz debiutant Hubert Zygmunt. Opiekunem naszych zawodników był shihan Dariusz Burda. Udział w zawodach został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz z Powiatu Leżajskiego.

Składamy Gratulacje wszystkim zawodnikom za ładne walki, hart ducha walki i nieustępliwość!